Narlıder’nin sosyal tesislerine büyük ilgi 

Narlıdere Belediyesi’nin yurttaşların hizmetine sunduğu sosyal tesisler yaz aylarının da vazgeçilmezi oluyor. Belediye işletmesi olarak hizmet veren Mandalin Kafe, Park Orman Narlıdere ve Zeytin Kafe vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin,  “Narlıdere’mizin ihtiyaçları ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hizmete aldığımız işletmelerimize yurttaşlarımızın gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Uygun fiyat ve hizmette kalite anlayışımızla sadece ilçe halkını değil İzmirli yurttaşlarımızın tamamını belediye işletmelerimizde ağırlıyoruz” diye konuştu

Narlıdere Belediyesi’nin halkın her mevsim keyifli vakit geçirmesi için hayata geçirdiği sosyal tesisleri yazın da vatandaşların uğrak noktası oluyor. Belediyenin Narlıdere’nin oksijen deposu Çatalkaya Dağı’nın eteklerinde hayata geçirdiği Park Orman Narlıdere Tesisleri, ilçenin denizle buluştuğu Sahilevleri’nde yer alan Mandalin Kafe ve yerelden kalkınmaya örnek olarak vatandaşların hizmetine sunduğu Zeytin Kafe, yaz aylarında da yurttaşlardan büyük ilgi görüyor. Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifine bağlı olarak Barış Sokak’ta hizmet veren Barış Lokantası da hem kadınlara istihdam sağlıyor hem de yurttaşları lezzetli menülerle buluşturuyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet sunan belediye işletmeleri ile hem istihdam sağlanıyor hem de vatandaşlara nefes alacakları alanlar yaratılıyor.

“SEMBOL MEKANLAR YARATTIK”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkın gereksinimleri doğrultusunda ilçe genelinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Bu kapsamda ilçemize çok kısa sürede Park Orman Narlıdere’yi, Mandalin Kafe’yi, Zeytin Kafe’yi ve Barış Lokantası’nı kazandırdık. Narlıdere’mizin ihtiyaçları ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hizmete aldığımız işletmelerimize yurttaşlarımızın gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Uygun fiyat ve hizmette kalite anlayışımızla sadece ilçe halkını değil İzmirli yurttaşlarımızın tamamını belediye işletmelerimizde ağırlıyoruz. Söz konusu işletmelerimizle ayrıca istihdam da yaratıyoruz. Narlıdere’mizin sembol mekânları arasına giren tesislerimize tüm yurttaşlarımızı aileleri ile bekliyoruz” dedi.

PARK ORMAN NARLIDERE

Narlıdere Belediyesi’nin 2021 yılında şehrin merkezine çok yakın bir alanda hayata geçirdiği Park Orman Narlıdere; kahvaltısı, geniş yemek menüsü, açık ve kapalı alanlarıyla her mevsim yurttaşların gözdesi oluyor. Çatalkaya Dağı’nın eteklerinde yer alan, yürüyüş yapanların ve bisiklet tutkunlarının uğrak noktası olan sosyal tesis, çeşitli organizasyonlara da ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.  

MANDALİN KAFE

İzmir’in incisi Narlıdere’nin denizle buluştuğu Sahilevleri’nde konumlandırılan Mandalin Kafe, 7’den 77’e misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. En iyi hizmeti en uygun fiyata yurttaşlarla buluşturan Mandalin Kafe, keyifli bir yaz akşamı geçirmek isteyen misafirlerini ağırlıyor. Engelli bireylerin erişimine uygun hale getirilen Mandalin Kafe’nin Engelsiz İzmir Bayrak Yönetmeliği kapsamında Kırmızı Bayrak ödülü de bulunuyor.

ZEYTİN KAFE

Belediye bünyesinde kurulan Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi çatısı altında Çamtepe Mahallesi’nde hizmet veren Zeytin Kafe sıcak yaz akşamlarında bölge sakinleri tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Adını barışın ve özgürlüğün simgesi ve kültürümüzün bir parçası olan zeytinden alan işletmede, kadın kooperatifinde üretilen erişte tarhana, reçel ve salça gibi ürünler de satılıyor.

BARIŞ LOKANTASI

Narlıdere Belediyesi’nin 2 yıl önce Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi bünyesinde Barış Sokak’ta hizmete aldığı Barış Lokantası, kurulduğu günden bu yana kaliteli ürünler ve uygun fiyatlarla vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi bünyesinde çalışan kadınların el emeği lezzetleri, her gün özenle hazırlanarak halkla buluşuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir