Fed faiz kararı ne zaman açıklanıyor? Fed faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

Küresel piyasalarda gözler Fed faiz kararına çevrildi. Fed’in bu akşam açıklayacağı faiz kararı öncesi dalgalı seyir sürerken, yatırımcılar Fed Başkanı Powell’ın yapacağı konuşma ve güncellenen makroekonomik projeksiyonlarda para siyasetinin gelecek devir seyrine ait ipuçları arayacak.

FED FAİZ TOPLANTISI NE VAKİT?

Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı 20-21 Eylül tarihleri ortasında gerçekleşecek.

FED FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Fed Açık Piyasa Komitesi (FOMC) bu akşam 21.00’de faiz kararını açıklayacak.

FED BEKLENTİSİ

AA’nın haberine nazaran Halihazırda para piyasasındaki fiyatlamalarda, Fed’in yüzde 82 ihtimalle 75 baz puan ve yüzde 18 ihtimalle 100 baz puanlık faiz artırımına gideceği varsayım ediliyor.

Analistler, Fed’in yarınki toplantısında faiz kararının yanı sıra Fed Başkanı Jerome Powell’ın sözle yönlendirmeleri ile güncellenecek faiz ve ekonomik gösterge varsayımlarının de kritik ehemmiyet taşıdığını belirtiyor.

Öte yandan ABD’de bugün açıklanan datalara nazaran, konut başlangıçları ağustosta aylık yüzde 12,2 artarak piyasa beklentilerinin bilakis yükseliş gösterdi. Ülkede inşaat müsaadeleri ise ağustosta aylık bazda yüzde 10 azalışla Nisan 2020’den bu yana en büyük düşüşü kaydetti. İnşaat izinlerindeki düşüş, konut inşaatının yüksek borçlanma maliyetleri nedeniyle baskı altına girdiğine işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir