Fatih Altaylı, Kızılay Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı’ya Sert Çıktı: “Ulan O Kan Senin Babanın Kanı mı!”

Kızılay Lider Yardımcısı Murat Ellialtı’nın Saadet Partisi başkanı Temel Karamollaoğlu’na yönelik açıklamalarına Habertürk Muharriri Fatih Altaylı’dan sert reaksiyon geldi: ‘Ulan o kan senin babanın kanı mı!’

Kızılay’ın zelzelenin akabinde ‘çadır satışı’ yapmasına tepki gösteren Saadet Partisi başkanı Karamollaoğlu, “Kızılay’a hiçbir surette ne yardım etmem. Kan bile vermem” demişti.

Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı ise bu açıklamalardan sonra “Karamollaoğlu epey yaşlı. Bir gün kan gereksinimi olursa olgun davranır, kendisini geri çevirmeyiz. Fakat kan işini de siyasete alet etmesin” paylaşımı yapmıştı.

Fatih Altaylı bugünkü yazısında ise Murat Ellialtı’ya adeta ateş püskürdü. “Başkanı yetmezmiş üzere bir de genel sekreter yardımcısı çıktı başımıza” diyen Altaylı ayrıyeten “Ulan o kan senin babanın kanımı” diye ekledi.

Altaylı şöyle devam etti: “Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı’ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı! Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o. Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun.”

‘Hadi paçan sıkıyorsa ona da birebir şeyi söyle bakalım. Yiyor mu! Kan problemine gelirsek. O kanlar bizim kanımız. Senin değil. Eğer o iş sana kalsa idi, Kızılay’da tek bir damla kan olmazdı.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir