Eski AK Partili vekil jandarmalarla kavga etti: Sen Peygamber çocuğu musun?

Eski AK Parti Milletvekili ve eski Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın, yol çevirmesi yapan jandarmaların dur ihtarına uymadığı argüman edildi. Jandarmanın takibi sonucunda yakalanan Bağlı, gruplarla arbede etti.

“SEN PEYGAMBER ÇOCUĞU MUSUN?”

O anlar bir kişi tarafından kayıt altına alınırken Bağlı’nın “Elini kolunu indir, sen jandarmaya bu türlü bağıramazsın” diyen askere; “Allah Allah, sen peygamber çocuğu musun? Kaldırırım hem de nasıl kaldırırım” dediği duyuluyor.

“BUNU ÖDETECEĞİM”

Taraflar ortasında gerginlik yükselirken öteki bir asker Bağlı’ya, “Eski milletvekili olduğunuzu söylüyorsunuz, jandarmaya bu türlü mi davranılır?” dedi. Bağlı ise askere dönerek, “Sana göstereceğim. Ben eski milletvekiliyim. Burada jandarmalar eşkıyalık yapıyor. Bu jandarmalar kanun namına değil diğeri ismine burada gelip eşkıyalık, teröristlik yapıyorlar. Eski rektörüm. Kendi otomobilimle giderken hiçbir münasebet yokken beni durdurup yere yatırdılar. Palavra söylüyorlar hiç kaçtığım yok. Şu üstüme başıma bakın. Ben bunu jandarmaya ödeteceğim.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir