18 Mart Google Doodle var mı, yok mu, neden yok? 18 Mart Çanakkale Zaferi Doodle’ı neden yok, resmi açıklama geldi mi? Google 18 Mart Doodle yaptı mı?

Google, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için bir doodle hazırlamadı. Olağanda Google değerli günler için özel Doodle hazırlıyordu. Lakin bu yıl rastgele bir doodle hazırlanmadı. Pekala, 18 Mart Google Doodle var mı, yok mu, neden yok? 18 Mart Çanakkale Zaferi Doodle’ı neden yok, resmi açıklama geldi mi? Google 18 Mart Doodle yaptı mı? Ayrıntılar haberimizde…

GOOGLE 18 MART ÖZEL DOODLE YOK MU, NEDEN YOK?

Google 18 Mart ile ilgili şimdi Doodle yapmadı. Olağanda özel günlerde Google özel Doodle hazırlıyordu. Ancak an itibariyle google.com ‘a girdiğimizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili rastgele bir doodle karşımıza çıkmıyor.

Anlık Google Manzarası (18 Mart 2023 Saat 00:15):

GOOGLE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ DOODLE NEDEN YOK, HAZIRLAYACAK MI?

Google genel olarak doğum tarihleri, özel şenlikler, buluş ve icatlar vb. üzere içerikler hakkında özel Doodle hazırlamaktadır. Ama bunun yanı sıra kimi ülkelerin resmi tatil günleri için de özel Doodle hazırladığı oluyor. Ancak bugün 18 Mart ile ilgili özel Doodle’ı görünmüyor. Ancak geçtiğimiz yıllarda bazen gecenin ilerleyen saatlerinde Doodle gözüküyordu. Bugün de birebir durum olabilir.

Buna ek olarak geçtiğimiz yıllarda Karar gazetesi, Ryan Germick ile gerçekleştirdiği görüşmesinde “Neden 10 Kasım’da bir doodle yapılmadığı” sorusu sorulmuştu. Ryan Germick bu soruya aşağıdaki üzere karşılık vermişti.

Açıklama şu formda:

“Google’ın hazırladığı doodle’ların hedefi şenlikler ve eğlenceli şeyleri kutlamak ve bu sırada komik eserler ortaya çıkarıp Google sayfasına gelen kullanıcıların eğlenmesini sağlamaktır. Bu ana fikir paralelinde vefat günlerini değil doğum günlerini kutlamayı tercih ediyoruz. Doodle’lar tabiatı icabı eğlenceli ve komik şeylerdir. Türkiye Cumhuriyeti için bu kadar kıymetli olan bir günün pahasını ve ciddiyetini düşürmek ve bozmamak için doodle yapmamayı tercih ettik. Fakat bu günü de boş geçemezdik. Türkiye’ye verdiğimiz değeri ve Atatürk’e hürmetimizi göstermek hedefiyle Google sayfasının altına bir kırmızı karanfil resmi koyduk. Bunu şimdiye kadar hiç kimse için yapmamıştık. Yalnızca ve yalnızca Atatürk için yaptık. Bunun da altının çizilmesini istiyoruz.”

GOOGLE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İLE İLGİLİ DOODLE GELECEK Mİ?

Henüz Google’ın bugün ile ilgili özel bir Doodle’ı bulunmuyor. Mevzu hakkında resmi bir açıklama bulnmuyor, ayrıyeten gün içerisinde özel Doodle eklenir mi bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir